FAQ

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

MALOWANIE NATRYSKOWE

• Malowanie natryskiem, co to za technika? Innowacyjna metoda, pozwala na szybkie i sprawne malowanie wielko metrażowych obiektów, świetnie sprawdza się również w przypadku mniejszych metraży w domach czy mieszkaniach. Pozwala na aplikację emulsyjnych farb akrylowych, lateksowych, lakierów, epoksydów i wiele innych.

• Jak długo trwają prace? Tempo prac osiąga z reguły kilkanaście metrów kwadratowych na minutę. Dzięki czemu w ciągu dnia można pokryć warstwą farby nawet 1 000 m2. Dodatkowym atutem jest to, iż aplikowany materiał nie ulega rozcieraniu co pozwala na doskonałe krycie już przy jednej powłoce. Duży wpływ na czas wykonania prac ma charakterystyka pomieszczenia oraz ilość miejsc i rzeczy wymagające zabezpieczenia.

• Powierzchnia malowana agregatem różni się od malowania tradycyjnego? Powierzchnia malowana natryskiem jest gładka, bez struktury oraz widocznych łączeń, które towarzyszą podczas nakładania farb metodami tradycyjnymi. Efekt końcowy pozwala zachować wysokie walory estetyczne i użytkowe. Dodatkową zaletą są detale. Odcięcia ze stolarką drzwiową i okienną, oddzielanie kolorów – wszystkie te krawędzie są równe, bez zaciekających na siebie warstw.

• Gdzie można stosować malowanie natryskowe? Malowanie natryskowe może być stosowane w wielu obszarach, zarówno na powierzchniach znajdujących się we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W poziomych, pionowych oraz w trudno dostępnych miejscach. Niezależnie od powierzchni, technika ta sprawdza się doskonale. Natrysk jest uniwersalny: gruntujemy, malujemy farbą docelową, lakierujemy, docieramy w trudnodostępne miejsca. Doskonale sprawdza się przy malowaniu gładkich ścian jak i struktur np. elewacji typu kornik

• Prace malarskie wiążą się z dużym bałaganem? Niezależnie od rozmiaru zlecenia, wszystkie elementy niemalowane skrupulatnie zabezpieczamy. Oklejanie i okrywanie foliami często wymaga poświęcenia więcej czasu niż na samo malowanie. Po zakończeniu prac, staramy się, aby każdy klient był miło zaskoczony rozmiarem inwestycji wykonanym w krótkim czasie, bez konieczności większego sprzątania po remoncie.

• Na czym polega malowanie natryskiem? Proces odbywa się za pomocą profesjonalnych włoskich agregatów membranowych, które wykorzystujemy. Jest to metoda bezpowietrzna – urządzenie wytwarza ciśnienie do 220 bar. Materiał zanim trafi na ścianę, przechodzi filtrację w zbiorniku zalewowym lub w wężu ssącym, następnie w trzonie pistoletu, po czym trafia na ścianę – beż żadnych zanieczyszczeń. W zależności od materiału oraz rozmiaru zlecenia, ważne jest prawidłowe dobranie dyszy. Malowanie natryskowe wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno pomieszczenia, gdzie odbywają się prace jak i wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika.

GOTELE TAPETA NATRYSKOWA

• Czym jest Tapeta natryskowa Gotele? To gęsta masa mineralna wodorozcieńczalna. Co ważne, jest to produkt Ekologiczny oraz hipoalergiczny na bazie naturalnych składników. Posiada atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny.

• Niweluje wszystkie nierówności? Główną jej zaletą jest niwelacja nierówności. Dzięki strukturze zwanej również ‘barankiem’ optycznie wiele krzywizn ginie. Doskonałe rozwiązanie na stare ściany ale również nowe tynki gipsowe czy cementowe. Zazwyczaj nie ma konieczności gipsowania wcześniej ścian, ale… nie oznacza to, że tapeta czyni cuda. Wszelkiego rodzaju dziury, pęknięcia lub bruzdy muszą być wcześniej przygotowane. Należy pamiętać, że im lepiej przygotowane będą ściany, tym efekt będzie bardziej zadowalający.

• Gotele jest zmywalne? Sama w sobie tapeta gotele nie jest zmywalna. Zmywalność osiąga się po zastosowaniu lateksu, który zostawia po sobie lekki połysk oraz wyostrza kolor. Dzięki niemu można delikatnie przemywać ściany a przede wszystkim ogranicza on wnikanie brudu w strukturę. Lakierowane tapety znacznie dłużej nie wymagają odświeżenia. Gotele ma właściwości antystatyczne, mimo porowatej struktury nie osadza się w niej kurz.

• Jak odnowić/usunąć tapetę natryskową? Jest wiele możliwości. Najprostszym rozwiązaniem jest przemalować pokryte natryskiem ściany farbą emulsyjną. Struktura pozostanie a powierzchnia będzie w jednolitym kolorze. Innym sposobem jest nałożenie kolejnej warstwy w identyczny sposób jak podczas pierwszego natrysku./ Chcąc usunąć baranek, należy namaczać powierzchnię najlepiej kilkukrotnie ciepłą wodą. Po nasiąknięciu zdrapać za pomocą szpachelki.

• Gdzie można stosować? Tapeta natryskowa Gotele jest bardzo uniwersalna. Można ją zastosować niemal w każdym pomieszczeniu nie narażonym na bezpośredni kontakt z wodą. Poza jej doskonałymi właściwościami jest to produkt, którym pokryć można m.in. grzejniki, rury PCV, lamperię. Począwszy od pokoiku dla dziecka, biura, hotelu, po intensywnie uczęszczane klatki schodowe. Dzięki swojej porowatości, przyczepności, różnorodności kolorów, zabrudzenia i inne uszczerbki nie są tak widoczne jak w przypadku ścian malowanych ‘na gładko’.

• Jak wygląda aplikacja? Jak sama nazwa wskazuje, nakładana jest natryskowo. Warstwa podkładowa oraz lateks za pomocą agregatu hydrodynamicznego. Strukturę przy pomocy sprężarki oraz specjalistycznego pistoletu. Tak jak w przypadku malowania na gładko, wszystkie elementy niemalowane są wcześniej zabezpieczane. W ciągu dnia jesteśmy w stanie wykonać do 250m2. Proces jest wieloetapowy i wbrew pozorom wymaga dużych umiejętności wykonawcy jak i profesjonalnego sprzętu.

DIALCOLOR TAPETA NATRYSKOWA

• Czym jest i gdzie stosować? To gładka, akrylowa powłoka na dyspersji wodnej, składająca się z wielobarwnych faz. Produkt jest szeroko stosowany w dekoracji wnętrz zarówno prywatnych domów, mieszkań jak i obiektów intensywnie uczęszczanych takich jak: urzędy, obiekty sportowe, hotele, sale weselne, klatki schodowe itd. Dialcolor nie gubi nierówności, dlatego ściany powinny być gładkie i dobrze przygotowane. Można go stosować zarówno na nowe tynki, gładzie gipsowe, płyty K-G jak i powierzchnie wcześniej malowane. Produkt posiada atest PZH.

• Jakie są zalety natrysku Dialcolor? Największą zaletą tego produktu to zdecydowanie łatwość w utrzymaniu czystości. Dialcolor jest w 100% zmywalny, odporny na wycieranie, wykazuje również dużą przyczepność do podłoża i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jego walory estetyczne, dekoracyjne sprawiają, że aksamitna powłoka niemal zawsze bardzo się podoba. Wykonanie korekt nawet po dłuższym czasie nie wymaga malowania całej powierzchni. Jest to zdecydowanie najlepszy produkt jaki można zafundować sobie na ściany.

• Jak wygląda aplikacja Dialcoloru? Warstwa podkładowa i gruntująca nakładana jest za pomocą natrysku hydrodynamicznego. Daje to gwarancję gładkiej powierzchni z zachowaniem wysokich walorów estetycznych warstwy wierzchnej . Następnie za pomocą turbiny niskociśnieniowej nakładany jest jednorazowo Dialcolor. Tak jak w przypadku nakładania tapet Gotele oraz malowania agregatem, pomieszczenia oraz wszystkie elementy niemalowane skrupulatnie są zabezpieczane.

• Jak odnowić/usunąć Dialcolor? Jeśli powodem zmian są tylko zabrudzenia, najlepiej umyć całe ściany. Innym rozwiązaniem jest natrysk kolejnej warstwy. Chcąc pozbyć się dialcoloru, wystarczy przemalować powierzchnię dowolną farbą do ścian.